Gabinet Dermatologii Estetycznej
lek. med. Lilianna Smaczny
Specjalista Dermatolog

Centrum Medycyny Specjalistycznej On Clinic
41-500 Chorzów

ul. Truchana 2
tel.: +48 606 622 564
e-mail: gabinet@dermatolog-chorzow.pl

Mezoterapia

Mezoterapia bezigłowa jest alternatywą dla klasycznej mezoterapii igłowej. Pozwala na wyeliminowanie skutków ubocznych zwiazanych z iniekcjami.
Zabieg jest bezbolesny, przyjemny dla klientek, które nie odczuwają żadnego dyskomfortu podczas zabiegu. Po jego zakończeniu można natychmiast wrócić do normalnych czynności.

Jest to nowa, naukowo potwierdzona metoda ułatwiająca przenikanie aktywnych skadników zawartych w tzw. koktajlach zabiegowych, przy zastosowaniu terapeutycznego działania fali ultradźwiękowej i impulsowego bodźca elektroterapeutycznego. Metoda polecana w celu ujędrniania skóry w profilaktyce przeciwzmarszczkowej, przeciwstarzeniowej, usuwaniu objawów zwiodczenia skóry, wygładzaniu rozstępów i blizn oraz w likwidacji celulitu.

Mezoterapia to zabieg poprawiający kondycję skóry w zakresie jej wyglądu. Zapobiega zwiotczeniu skóry i jej starzeniu się.
Polega na bezporeśdnim wstrzykiwaniu substancji leczniczych. Są to specjalnie przygotowane mieszanki skadników odżywczych, tak zwane koktajle zawierające witaminy, mikroelementy, wyciągi roślinne, kwas hialuronowy, oligoelementy.

Zabiegi służą także celom leczniczym. Stosowane są w leczeniu wypadania włosów, rozstępów, cellulitu. Zabiegi stymulują metabolizm komórek, pobudzają produkcję kolagenu i elestyny, poprawiają odżywienie skóry, krążenie w tkance podskórnej, przez co skóra sprawia wrażenie młodszej, dobrze odżywionej i wypoczętej.
W celu osiągnięcia zadowalających efektów powinna być przeprowadzona seria zabiegów.